Aplikacja webowa do zarządzania sprzedażą i podstawowymi funkcjami w małej firmie. (aplikacja na zamówienie)

Rozwiązanie przygotowane na zamówienie, które jest w ciągłej fazie rozwoju (stan na 1.02.2019).

Zawiera kilka modułów, w tym moduł do zarządzania bazą produkowanych wyrobów, którego główne funkcje to: gromadzenie informacji unikalnych dla danego produktu, analizowanie zebranych danych, generowanie plików pdf ze zgromadzonymi danymi w wygodnej formie.

Kolejny moduł gromadzi składane do firmy zamówienia. Istnieje możliwość wpisania daty realizacji zamówienia, metody jego realizacji. bPanel analizuje również zawartość zamówienia i podaje jego przybliżony koszt transportu w oparciu o wpisane cenniki kurierskie. Do zamówień można generować wydruki, usprawniające realizację zamówienia z perspektywy magazynu. Są to odpowiednie „kartki” na których znajdują się wszystkie pozycje z zamówienia bez dodatkowych informacji o zamawiającym. Można również wydrukować fakturę pro-forma, dzięki wpisanym do bazy produktów cenom oraz wyeksportować zamówienie do zewnętrznego systemu fakturowania.

Ostatni „duży” moduł gromadzi dane dostawców / odbiorców firmy, wyświetla przydatne informacje o adresach, np. odległość drogową do firmy, przybliżony czas dojazdu, lub rejon Polski w jakim znajduje się adres. Dane nowych kontrahentów można wypełniać automatycznie po wpisaniu numeru nip bPanel komunikuje się z GUS i pobiera odpowiednie dane rejestrowe firmy.
Gromadzone w systemie maile mogą zostać oznaczone odpowiednią flagą, dzięki której użytkownik ma możliwość, po uprzednim przygotowaniu, wysłać masową wiadomość email (mailing). Do przygotowanej wiadomości automatycznie dodawany jest odnośnik do rezygnowania z subskrypcji wiadomości, który gdy kliknięty usuwa flagę z adresu email i blokuje wysyłanie następnych maili.

Kilka pomniejszych modułów i grup funkcji, niewartych oddzielnego akapitu, wspomaga działanie pozostałych i ułatwia realizację nowych rozwiązań.

Cały system działa pod frameworkiem Fat-Free Framework  (F3), który został odpowiednio zmodyfikowany dla łatwiejszej możliwości dodawania kolejnych funkcji i modułów. W aplikacji działa bogaty system uprawnień, dający indywidualne uprawnienia do podstron lub nawet konkretnej funkcji użytkownikom. Uprawnienia czytane są bezpośrednio z pliku klasy uprawnień, zatem baza danych nie jest obciążana tabelą uprawnień.
Rozwój aplikacji jest niezależny od działania wersji produkcyjnej, ze względu na wprowadzenie Aktualizatora, który informacje o nowych wersjach czerpie bezpośrednio z repozytorium SVN. Po wydaniu nowej wersji aplikacji, Aktualizator porównuje pliki lokalne z dostępnymi w repozytorium, po czym pobiera i podmienia tylko te, które uległy zmianie.